В Українському кризовому медіа центрі відбувся брифінг на тему «Організація пошуку, ексгумації, транспортування тіл військовослужбовців Збройних Сил України» 28 липня.
Наближається рік як Збройні Сили України розпочали місію «Евакуація 200», метою якої є пошук та ексгумація тіл загиблих військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань на території, яка тимчасово окупована російськими військами та незаконними збройними формуваннями. За цей період були створені відповідні системи пошуку, ідентифікації та транспортування.
Останнім часом у багатьох ЗМІ з’явилися фейкові повідомлення про припинення пошуку тіл загиблих та зниклих безвісти військових. Це пов’язано з тим, що голова правління громадської організації «Союз «Народна пам’ять» виклав у Фейсбуці пост про припинення діяльності місії з пошуку загиблих. Варто зазначити, що офіційно місію «Евакуація 200» з вересня минулого року здійснює Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України. Ця місія була започаткована після проведення операції під Іловайськом, коли вперше постало питання, що тіла загиблих, які знаходяться на окупованій території, необхідно повернути до родин для того, щоб кожен Герой України отримав почесті та був гідно похований. Громадські та волонтерські організації, які допомагають у пошуку тіл загиблих та зниклих безвісти, безпосередньо співпрацюють із Управлінням цивільно-військового співробітництва.
— З моменту першого посту у Фейсбуці керівника громадської організації «Союз «Народна пам’ять» і до сьогодні пошуковці цієї організації продовжують у складі груп цивільно-військового співробітництва свою роботу. І якщо буде прийнято рішення, що вони залишать цю роботу, пошук загиблих одначе здійснюватиметься. Вже зараз багато громадських організацій запропонували свою допомогу. Наразі в Управлінні цивільно-військового співробітництва формується додатковий відділ з пошуку, також буде створено підрозділ забезпечення, який сприятиме пошуковій роботі, — зазначив під час брифінгу начальник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил України полковник Олексій Ноздрачов.
Директор Департаменту взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ірина Федорчук повідомила, що за час здійснення АТО була створена єдина в Україні база ДНК профілів загиблих та зниклих безвісти, завдяки якій під час проведення молекулярно-генетичної експертизи вдалося встановити особи сотень загиблих.