ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

В районі Білгород-Дністровського морського торгового порту пройшли спільні навчання з пошуку та рятування людей, що терплять лихо на морі.

До навчань залучалися плавзасоби філії «Морська пошуково-рятувальна служба» державного підприємства «Адміністрація морських портів України», катера Морської охорони Одеського загону морської охорони Держприкордонслужби України, авіаційні сили та засоби Держслужби з надзвичайних ситуацій та ВМС ЗС України.

За легендою навчань на вантажному судні після виходу з порто-пункту Бугаз відбулося пошкодження корпусу та надходження води у машинне відділення судна. Після кількох безрезультатних спроб локалізувати ситуацію, капітан наказав екіпажу розпочати евакуацію на рятувальні плоти.

Тим часом сигнал лиха було передано у всі взаємодіючі структури. До району лиха терміново направлені 2 пошуково-рятувальні катери Морської пошуково-рятувальної служби та малий катер Морської охорони BG-08, що ніс службу у цьому районі. З метою найефективнішої організації пошуку підключено авіасили та засоби Держслужби з надзвичайних ситуацій та ВМС ЗС України.

Для викриття надводної обстановки в район лиха вирушив рятувальний вертоліт. Виявивши пошкоджене судно й рятувальні плоти з людьми неподалік, екіпаж вертольоту негайно зробив наведення катерів пошуково-рятувальної служби та прикордонників на відповідні координати. За лічені хвилини катери прибули до рятувальних плотів та піднявши людей до себе на борт, направились до порто-пункту. На причалі постраждалих зустріли лікарі швидкої допомоги, які перевірили стан здоров’я врятованих та надали допомогу за потребою.

Тим часом, в координаційному штабі рятувальної операції уточнено, що не всі члени екіпажу пошкодженого судна врятовані, отже, пошук не завершено. Від вертольоту надійшла інформація, що на відстані 10 миль від берега виявлено ще 2 рятувальні плоти, які відносить у відкрите море. Надводні сили скоординовано на рятування людей. Під час прийому потерпілих на пошуково-рятувальні катери, було з’ясовано, що одного з членів екіпажу важко травмовано. З метою забезпечення швидкої та ефективної евакуації пораненого, силами рятувальників та моряків-прикордонників організовано підйом хворого з води на вертоліт. Решту потерпілого екіпажу прийняли до себе на борт рятувальники, а катер Морської охорони відбуксирував рятувальні плоти.

Такий насичений план навчань – реалізація відомого вислову «важко у навчанні – легко у бою». Протягом першого півріччя поточного року тільки моряки-прикордонники Одещини врятували більше 30 людей на воді, при чому основна маса потерпілих потрапляли у лихо саме разом із своїми плавзасобами – від надувного матрацу до прогулянкового баркасу.

Ефективно організована та відпрацьована на практиці взаємодія різнорідних сил та структур на морі, забезпечує не тільки недоторканість морського кордону, а й збереження найціннішого — життя людини!