ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України в листі від 02.09.2015 р. № 4315/0/5.1-05/6/15 висловлено позицію, щодо дії мораторію на проведення перевірок.
Службою визнано відсутність чіткої позиції і розуміння сфери поширення мораторію між різними органами державної влади.
Так, Державна регуляторна служба України на офіційному веб-сайті висловила позицію, відповідно до якої норма пункту 3 Прикінцевих положень даного Закону, відповідно до якої у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України, стосується всіх без винятків контролюючих органів.

Водночас ДРС, Мінекономрозвитку повідомило, що з точки зору міністерства, Закон України №71-VIII направлений на врегулювання відносин, що виникають у сфері справляння податків та зборів. Відповідно до Податкового кодексу України, який регулює відносини, що виникають у зазначеній сфері, контролюючим органом у зазначеній сфері є Державна фіскальна служба України та її територіальні органи.
Підтримала позицію Мінекономрозвитку і Державна фіскальна служба України, яка на відповідний запит Держпраці зауважила про те, що з точки зору Служби обмеження, встановлені Законом України N 71, стосуються виключно органів доходів і зборів.
Зважаючи на різні точки зору вищезазначених центральних органів виконавчої влади, а також відсутність чіткого розуміння щодо наявності на сьогодні прав інспекторів праці та охорони праці здійснювати перевірки суб’єктів господарювання без обмежень, встановлених Законом N 71-VIII, Держпраці направило листа до Міністерства юстиції України з проханням надати офіційне роз’яснення щодо розповсюдження дії Закону України «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».
У звязку з вищевикладеним, до отримання офіційного роз’яснення Мін’юсту, керівництвом Держпраці та Держгірпромнагляду прийнято рішення про тимчасове обмеження як планових, так і позапланових заходів державного нагляду у сфері охорони праці та промислової безпеки, за виключенням випадків, визначених законодавством, виключно перевірками суб’єктів господарювання з обсягом доходу понад 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік.

Джерело:Всеукраїнська асоціація кадровиків