ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

WikiLex вважає, що вказана інформація буде надзвичайно корисною для керівників підприємств, бухгалтерів.

Нещодавно, Державна фіскальна служба у своєму листі від 12.08.2015 р. N 17056/6/99-99-15-03-01-15 висловилась з якої дати включається до складу доходу платника єдиного податку — юридичної особи комісійна винагорода.

Так, відповідно до п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

Згідно з п. 292.4 ст. 292 ПКУ у разі надання послуг, виконання робіт, зокрема за договорами комісії, доходом платника єдиного податку є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Статтею 1011 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) визначено, що за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

Пунктом 292.6 ст. 292 ПКУ встановлено, що датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Таким чином, платник єдиного податку у разі надання послуг (виконання робіт) за договорами комісії включає до складу доходу суму отриманої винагороди в день її надходження на розрахунковий рахунок суб’єкта господарювання.

WikiLex нагадує, що листи органів державної влади носять в основному інформаційний характер та не є джерелом право, водночас, варто зауважити, що знання позиції конкретного органу із визначеного питання може допомогти уникнути проблем чи конфліктних ситуацій.