ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

Wilikex  вважає, що вказана інформація буде цікавою для бухгалтерів та підприємців та пропонує ознайомитися з позицією Державної фіскальної служби України, щодо оподаткування податком на додану вартість передачі боргових зобов’язань в обмін на грошові кошти та визначення у податковому обліку розмірів доходів та витрат під час виконання договору відступлення права вимоги.
Так зазначається, що відповідно до  підпункту 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 Податкового Кодексу торгівля за грошові кошти борговими зобов’язаннями, згідно з підпунктом 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 Кодексу не є об’єктом оподаткування податком. При цьому операція з подальшого продажу права вимоги особою, що придбала таке право вимоги за ціною не менше ціни придбання такого права вимоги, також згідно з підпунктом 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 Кодексу також не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.
З огляду на вищенаведене, боргові зобов’язання, за які новий кредитор розрахувався грошовими коштами, не оподатковуються податком на додану вартість, а також підстави для формування будь-яких зобов’язань з податку на додану вартість за такими операціями у платника податків не виникають.
WikiLex нагадує, що листи органів державної влади не є джерелом права та мають інформаційно-консультаційний характер,  водночас можуть допомогти з визначенням позиції органу з конктетного питання.