ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

Державною фіскальною службою була висловлена позиція, щодо оподаткування доходів фізичної особи від продажу двох квартир, що знаходяться в одному будинку.

WiliLex пропонує ознаймитись з основними положеннями вказаного розяснення, оскільки, питання нерухомості, його продажу та оподаткування є завжди дуже актуальними.

Так відповідно розділу IV Податкового кодексу України, згідно із п.п. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається частина доходу від операцій з нерухомим майном, розмір якого визначається згідно з положеннями ст. 172 Кодексу.
Статтями 14 Податкового кодексу та ст. 380 Цивільного кодексу України визначено, що об’єкти житлової нерухомості – це будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки, зокрема, зазначено, що в) квартира — ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання.

Тобто, квартира, з метою оподаткування доходу, отриманого від її продажу, є окремим об’єктом нерухомого майна, незалежно від місця розташування (знаходження) такого об’єкта.

ДФС на підставі діючого законодавтва зроблило висновок, що дохід, отриманий від продажу протягом звітного податкового року однієї квартири за умови перебування її у власності платника податку понад 3 роки не оподатковується. У іншому випадку стягується податок на дохід у розмірі 5% від вартості визначеної договором купівлі — продажу. (податок  не поширюється на майно отримане в спадок).

WikiLex нагадує, що листи  державних органів не є джерелом права,  та мають ознайомлювальний характер, але допомогають зрозуміти їх позицію з певних питань.