Якщо юристу достатньо направляти претензії, подати позов до суду, передати документи до ДВС – щоб довести, що він зробив усе для стягнення заборгованості, навіть незалежно від результату, для бухгалтера все набагато складніше. Адже ДФС має свій погляд на це питання. Звичайно, листи ДФС- це не Закон, а думка конкретного фіскального органу, але й до них треба уважно прислухатися.
ДФС у Харківській області у листі від 17.09.2015 рю №3045/10/20-40-15-01-15 ДФС відзначила, що неодноразове направлення претензій та подання позову до суду не є заходом по стягненню заборгованості, а є лише заходом врегулювання спору
ПКУ не передбачено підстав для коригування ПДВ по операціях зі списання безнадійної заборгованості та чинною формою декларації з ПДВ також не передбачено окремого рядка для відображення коригування ПДВ по таких операціях.
Однак, з метою виключення зі складу податкового кредиту суми ПДВ, яка визначена по операціях зі списання безнадійної дебіторської заборгованості, є можливість подати уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ того періоду, в якому виникла така безнадійна заборгованість.
Таким чином, врегулювання спору шляхом подачі претензій чи позову, що не привели до позитивного результату, є підставою для подачі уточнюючого розрахунку.