Багато змін в законодавстві наразі спрямовані на участь громадськості в обговоренні того чи іншого важливого питання у діяльності влади. Це висловлення думок та обговорення проходить в Інтернет просторі на сайтах урядових організацій. Приємно дізнаватися, що уряд наразі глибоко відстоює збереження історичних та культурних пам’яток України. В тому числі від неправомірних дій комерційних компаній, що можуть зашкодити нашій історичній спадщині. Хочеться сподіватися, що участь громадськості буде використана не для недобросовісної конкуренції між ними, а саме для посилення відповідальності та громадського контролю.
WikiLex повыдомляэ, що Міністерство культури також не стоїть осторонь технічного прогресу та глобалізації гласності в Україні. Так, міністр В. Кириленко висловив думку, що якщо певні новобудови будуть негативно впливати на культурно-історичне середовище, то Мінкультури буде оприлюднювати на своєму сайті проекти цих забудов для того, щоб взнати думку громадян міста щодо цього будівництва. Адже багато забудов зараз знаходяться біля відомих історичних місць та пам’яток, що в десятки метрів перевищують історичну спадщину — будівлі.
Також міністр передбачив можливість звернення і до правоохоронних органів щодо таких забудов, при їх відмові змінювати проекти. В’ячеслав Кириленко має певну Концепцію реформ у сфері нерухомої культурної спадщини. Він також виступає за посилення відповідальності за пошкодження та руйнування пам`яток, у тому числі кримінальної відповідальності.