ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

Наразі, в період економічної кризи, почастішали випадки не лише скорочення працівників, а й переведення останніх на неповну тарифну ставку. У зв’язку з чим у багатьох бухгалтерів виникло питання, як у такому разі нараховувати ЄСВ?
ДФС не могла залишитися осторонь від таких запитань та написала листа, у якому роз’яснила що і як роботи, з урахуванням того, що працівнику все ж таки виплачується мінімальна зарплата, хоча він і працює на неповну ставку.
Отже, у листі ДФС від 02.10.2015 р. № 20928/6/99-99-17-03-03-15 встановлено, що працівникам, які працюють за основним місцем роботи на неповну тарифну ставку та отримують заробітну плату за відпрацьований час, яка не перевищує розміру мінімальної, підприємство має нарахувати ЄСВ виходячи з законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати на місяць (наприклад, з 1 вересня — 1378,00 гривень).
При цьому утримання єдиного внеску із заробітної плати (доходу) найманого працівника здійснюється із фактично нарахованої заробітної плати (доходу)
Нагадаю читачеві, що відповідно до частини п’ятої ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», у разі, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.
Частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464 встановлено єдиний внесок для бюджетних установ у розмірі 36,3 відс. визначеної бази нарахування.
Єдиний внесок для платників, зазначених у пп. 2, 6 – 8 частини першої ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 3,6 відс. визначеної п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску (частина сьома
ст. 8 Закону № 2464).