ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

Кияни та гості столиці зможуть у метро оплачувати проїзд за допомогою смартфону. Раніше можна було розраховуватись картками MasterCard

Як повідомили в банку, для оплати поїздок у київському метро підходять смартфони на базі Android, обладнані NFC-чипом та безкоштовним додатком Privat24. Технологія хмарного NFC, яка запроваджена вперше у світі ПриватБанком і реалізована в Privat24, дозволяє миттєво оплачувати поїздки будь-якою банківською карткою, без купівлі спеціальних карток, стикерів або secure-елементів.

«Майбутнє NFC-платежів не за картками, а за мобільними пристроями, тому ще минулого року ми запропонували унікальне для світового ринку рішення хмарних NFC-платежів, коли розплачуватися безконтактно можна будь-яким смартфоном з NFC-модулем, – говорить Заступник Голови Правління ПриватБанку Олександр Вітязь. – Тільки в Україні цією технологією можуть користуватися понад 2 мільйонів користувачів нашого платіжного додатка Privat24, і платити за допомогою смартфону з будь-якої своєї картки або рахунку».

 

Щоб використовувати смартфон як NFC-гаманець для оплати поїздок у метро, потрібно встановити додаток Privat24, авторизуватися за номером телефону та підключити свої банківські картки. Під час оплати активувати додаток, вибрати безконтактні платежі та піднести смартфон до зчитувального пристрою, яким обладнано турнікет. З електронного гаманця автоматично буде знято суму, що відповідає вартості проїзду, – 4 грн.

Безконтактними платежами в Privat24 можуть вільно користуватися власники більшості сучасних смартфонів на базі Аndroid з операційною системою не нижче 4.4 KitKat, прошивка яких дозволяє емуляцію картки (усього 655 моделей). Використовувати цю технологію для розширення можливостей своїх мобільних сервісів можуть будь-які розробники – ПриватБанк зробив API нового сервісу загальнодоступним за адресою api.privatbank.ua/nfc.

Нагадаємо, з 19 червня Київський метрополітен запустив послугу безконтактної оплати поїздок за допомогою банківських карток MasterCard PayPass. Київ став четвертим містом у світі, де проїзд у метро можна оплатити банківськими картками, нова послуга вже працює на 17 станціях метро в центральній частині столиці.