ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко є одним з найгучнших провокаторів у Верховній Раді, і він це усіляко підтверджує своїми діями. Так, 1 вересня, «радикали» на чолі з Ляшко, намагалися спровокувати силовиків та депутатів на відкритий конфлікт.

Учора пізно ввечері Олег Ляшко з кількома однодумцями пішли на штурм адміністрації президента. За версією головного «радикала» України відважитись на такий крок його змусило нібито побиття представником БПП Олегом Барною його колеги Юрія Чижмаря. І, намагаючись прорватися до приймальні глави держави, Ляшко сподівався там «вимагати від Петра Порошенка припинення репресій проти опозиційних депутатів». Чи мав місце інцидент з Чижмарем — наразі достеменно не відомо. Однак, поведінка самого лідера «Радикальної партії» свідчить про те, що він явно мріє потрапити під чийсь кулак. Бажано на камеру, щоб потім можна було розповідати «про фізичну розправу над неугодними». Таким чином Ляшко сподівається перекрити свій головний політичний провал, пов»язаний з виходом його партії з правлячої коаліції.

Була бійка між Чижмарем та Барною чи ні — має з’ясувати міліція, куди «радикали» вже подали відповідну заяву. Наразі депутат від БПП стверджує, що не бив свого колегу, хоча Ляшко і Ко наполягають на іншій версії. Саме тому скандальний політик в колі близько десятка однодумців до першої ночі стовбичив під адміністрацією президента, намагаючись прорватися в приміщення. Тим самим він провокував співробітників Державної служби охорони, яким доводилося блокувати натиск «радикалів». Але, на щастя, обійшлося без рукоприкладства. Хоча, вочевидь, Ляшко мріяв якраз про те, щоб отримати по обличчю від охорони АП. Це б дозволило йому кричати сьогодні в Раді про те, що команда президента почала фізичну розправу над новоспеченою опозицією. Тим самим головний «радикал» сподівався компенсувати свої репутаційні втрати через вихід з коаліції. Адже склалося так, що більшість покинула тільки його партія, залишивши Ляшка без доступу до будь-яких політичних дивідендів. В той же час, як «Батьківщина» та «Самопоміч» залишилися в правлячій команді, піднявши, тим самим, вартість своїх парламентських акцій.

Але, щоб спровокувати бійку з охороною АП, Ляшку потрібна була достатня кількість колег-провокаторів. В його ж активі з «бойових» депутатів тільки Андрій Лозовий та Ігор Мосійчук, а цього явно мало для початку серйозних сутичок. Тому з плану «радикалів» на Банковій нічого і не вийшло. Ситуацію розрядила патрульна служба Києва, яку викликав хтось з місцевих мешканців через галас Ляшка і компанії посеред ночі. Поліцейські запропонували Ляшку скласти протокол про нібито побиття Чижмаря, а той у відповідь не придумав нічого кращого, ніж запропонувати скласти протокол на президента. На тому і розійшлися. Звичайно, лідер «радикалів» спробує продовжити цю виставу сьогодні в парламенті, але навряд чи варто чекати чогось оригінального.