ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

Прийнятий Закон про електронну комерцію дасть можливість визначити наскільки кожен постачальник послуг є добропорядним.

Про це під час ефіру каналу «Рада» заявила народний депутат від Блоку Петра Порошенка  Ольга Бєлькова, яка є одним із авторів закону.

За словами парламентаря, дуже нерідкі випадки, коли споживач замовляє через інтернет товар, орієнтуючись на відомий бренд, а отримує товар з чеком невідомого приватного підприємця, який не несе жодних гарантій і ухвалений закон змінює цю ситуацію. «Коли людина купує товар через інтернет, то вона має розуміти чи за українським законодавством буде цей правочин», – сказала Ольга Бєлькова.

Як зазначила народний депутат раніше під час судового вирішення спору, суддя не приймав до розгляду електронні документи. «Тепер однією з норм закону передбачено, що електронний договір, укладений шляхом обміну електронними повідомленнями, прирівнюється до договору, укладеного в письмовій формі. Тобто сьогодні суддя, приймаючи до розгляду певні свідчення та документи, не може дискримінувати учасників процесу на підставі того, що це не письмовий договір».

Бєлькова наголосила, що за останніми даними щорічний обіг ринку електронної комерції становить 2 млрд дол. «І зростання було на рівні 40 відсотків. Дуже мало секторів економіки можуть похвалитися таким зростанням. З ухваленням закону зростання збільшиться».

Джерело:Блок Петра Порошенка