ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

Постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. № 667 затверджено Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Вказаний орган отримає надзвичайно широкі повноваження, зокрема здійснюватиме:

реалізацію державної політики у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення;

державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства, здоров’ям та благополуччям тварин, безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, неїстівних продуктів тваринного походження;

контроль за виконанням фітосанітарних заходів;

ринковий нагляд в межах сфери своєї відповідальності;

метрологічного нагляду.

Це далеко не всі повноваження новоствореного органу, сподіваємось, що він буде ефективно та плідно працювати в своїй сфері, та буде максимально прозорим і при цьому ефективним.

Нагадаємо, що 3 липня 2015 року Міністр Кабінету Міністрів України Ганна Онищенко, під час брифінгу в Будинку Уряду представила Голову Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергія Глущенка та його першого заступника Сергія Мельничука.

Джерело:КМУ