ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

10 вересня 2015 року Вищою радою юстиції відкрито дисциплінарні справи щодо 28 суддів, у діях яких Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції констатувала ознаки порушення присяги судді.

Зауважимо, що Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів загальної юрисдикції була створена на один рік при Вищій раді юстиції відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» з метою проведення перевірки суддів, що виносили рішення стосовно учасників масових акцій протесту в Україні у період з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року. За період діяльності ТСК ухвалила 41 висновок щодо 46 суддів про наявність у діях суддів ознак порушення присяги та направила висновки з матеріалами перевірки до Вищої ради юстиції для подальшого розгляду та прийняття рішення.

З переліком суддів щодо яких було відкрито дисциплінарні справи, Ви можете на офіційному сайті Вищої ради юстиції.

Нагадаємо, що висновки ТСК про порушення суддею присяги відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» є обов’язковими для розгляду Вищою радою юстиції.

Відповідно до частини другої статті 32 Закону України «Про Вищу раду юстиції» провадження щодо звільнення судді за порушення присяги проводиться за правилами і у строки, передбачені для здійснення дисциплінарного провадження.

Джерело:Вища рада юстиції