ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

Під час зустрічі представників проекту «Освіта суддів – для економічного розвитку», та з керівниками Національного інституту суддів Канади, що відбулась у Верховному Суді України, сторони обговорювали новий проект співробітництва на підтримку судової реформи.

Про де, що вказане розширення співробітництва є в даний час дуже актуальним, особливо враховуючи, що в Україні почалося здійснення судової реформи, було наголошено суддею Верховного Суду України Олександром Волковим.

Зокрема було зазначено, що В процесі реформування судової влади в Україні буде запроваджено три основних стандарти, притаманних судовій владі демократичних держав: суди будуть утворюватись тільки на законодавчому рівні; Верховна Рада України не буде мати жодних повноважень впливу на кар’єру судді, а питаннями суддівської кар’єри та гарантій незалежності суддів опікуватиметься Вища Рада правосуддя, де більшість становитимуть судді, обрані самими суддями.

В даний час одним з найважливіших напрямків для розвитку судової реформи в Україні є створення прозорої, оптимальної та зрозумілої системи судів.

Водночас як зазначалось на зустрічі, величезною проблемою на шляху реформування є відсутність сталої судової практики у вирішенні справ та надмірне завантаження судів.