ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

WikiLex стало відомо, що Міністерством фінансів України від 21.07.2015 р. в листі № 31-11420-08-10/23506 викладено роз’яснення щодо обліку малоцінних предметів.

Згідно з пунктом 4 розділу II Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 123 «Запаси», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 р. № 1202 (далі — Стандарт 123), придбані (отримані) або вироблені запаси зараховуються на баланс за первісною вартістю, яка складається з витрат, зокрема від сплати непрямих податків у зв’язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються суб’єктам державного сектору.

Відображення в бухгалтерському обліку операцій з малоцінними та швидкозношуваними предметами здійснюється відповідно до Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями бюджетних установ, наведеної у додатку 2 до Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26 червня 2013 року № 611.

Оприбуткування придбаних малоцінних та швидкозношуваних предметів у разі оплати після їх отримання, якщо сума податку на додану вартість не відшкодовується суб’єктам державного сектору, відоб­ражається за дебетом субрахунку 221 «Малоцінні та швидкозношувані предмети, що знаходяться на складі і в експлуатації» та кредитом субрахунку 675 «Розрахунки з іншими кредиторами», водночас проводиться другий запис за дебетом субрахунку 801 «Видатки з державного бюджету на утримання установи та інші заходи» та кредитом субрахунку 411 «Фонд у малоцінних та швидкозношуваних предметах за їх видами» з урахуванням суми податку на додану вартість. Разом з тим, повідомляємо, що порушені у зверненні питання будуть враховані при доопрацюванні нормативно-правових актів Міністерства фінансів України, що регулюють питання відображення в бухгалтерському обліку операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями.