ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

Відомий експерт, правозахісник та громадський діяч Віктор Медвідь, висловив свою думку щодо нової системи штрафів за порушення правил дорожнього руху. На думку фахівця, введення відеофіксації стане в цілому позитивним моментом, але, потрібно уникнути можливих корупційних зловживань, які можуть звести нанівець і цю корисну, в цілому, ініціативу.

“Система відеофіксації – це позитивні зміни, але головне, щоб такі зміни працювали. І важливо контролювати ці зміни. Мене особисто цікавлять очікувані показники від таких змін. Що мене турбує в цих ініціативах – так це те, що ніхто не ставить кількісних задач, не говориться конкретно, яких результатів планується досягти. Зазвичай ставляться цілі, а потім підбирається відповідний інструментарій – відеофіксація, бали тощо. Але за цілі мовчать. А значить, виникає відчуття імітації бурхливої діяльності”.

Коментуючи питання, яким повинен бути механізм запобігання корупції при відеофіксації, Віктор Медвідь сказав:

“Повинні бути бази даних, за якими буде відбуватися контроль. Все повинно фіксуватися – від початку порушення ПДР до кінця. Є дуже багато інструментів ухилення від відповідальності за порушення ПДР. Ще є статистика Мін’юсту, за якою приблизно 80% судових рішень не виконуються. Цей процес буде розвиватися, доки не буде розуміння водія, що він обов’язково понесе адекватну відповідальність”.

“Нинішній уряд відображає нашу ментальність. Громадська свідомість фактично відсутня. Своєрідним каталізатором розвитку самосвідомості народу стала війна. Але ж якою ціною?”, – говорить керівник консалтингової компанії William Invest Expert Віктор Медвідь про людський фактор.