ДЕЛОВЫЕ НОВОСТИ В ДОСТУПНОЙ ФОРМЕ

Відомий єксперт з питань управління, політики та економіки Віктор Медвідь розповів, які факти замовчує українська влада, вводячи санкції проти російських авіакомпаній. На його думку, є декілька аспектів в цій темі, які заважають казати, що  рішення уряду є слушним та корисним, в тих умовах, які склались в державі.

28 вересня 2015 року відбулася прес-конференція на тему “Кабмін заблокував російські авіарейси. Наслідки для пасажирів”, в якій взяв участь економічний експерт Віктор Медвідь.

“Кількість пасажирів з Росії, що прилітають до України впало з 2013 року з 3,5 млн. до 700 тис. цього року. Прямий збиток до ВВП після блокування авіарейсів з Росії складатиме 7 млрд. гривень. Ефективність таких санкцій для мене незрозуміла. Коли приймаються подібні рішення, повинен бути розрахований ефект. Чомусь під санкції не потрапляють російські банки. Хоча за логікою під санкції повинні потрапляти саме вони разом з російськими олігархами-власниками українських підприємств. Але санкції проти російських авіаперевізників скоріше нагадують імітацію бурхливої діяльності”, – впевнений керівник консалтингової компанії William Invest Expert Віктор Медвідь.

Щодо ефективності введення подібних санкцій Віктор Медвідь наголосив:

“Я впевнений, що будь-які речі, які вводяться, можуть бути ефективними тільки тоді, коли це робиться системно. Якщо відносини розриваються, то вони повинні дійсно розвиватися. Повинні бути вирішені питання з транзитом газу, фінансовою системою. Російські банки володіють персональною інформацією наших громадян, підприємств. А що це означає під час військових дій? Це небезпечніше, ніж будь-які транспортні перевезення”.

“Якби ми санкціями вдарили по російським олігархам, як це зробили США, то від цього виграли б і бюджет і українські підприємства. А блокування перельотів, скоріш за все, робиться для того, щоб відвернути увагу громадськості від більш важливих речей”, – додав експерт.